euforion portal

Newsletter
banner
banner
Akcie
 

Zumba!

 

Zumba, pri ktorej sa problémy ľahko rozplynú a vy sa nabijete novou energiou a pozitívnym myslením.

História Zumby siaha do roku 1999, keď si istý kubánsky choreograf Alberto Peréz zabudol priniesť na hodinu aerobiku kazetu s hudbou. Použil preto jedinú dostupnú, a to práve tú s latinskoamerickou, ktorá pozostávala zo salsy, merenge, cumbie... Krokové variácie zimprovizoval priamo na hodine. Táto jedinečná hodina mala taký úspech, až ho to priviedlo k zostaveniu ucelených choreografií. Postupne sa Zumba rozšírila do USA a neskôr aj do ostatných končín sveta.

Časom bol vytvorený inštruktorský program a v súčasnosti po svete cvičí približne 11 000 inštruktorov.

Zumbu môžeme charakterizovať ako aeróbny spôsob cvičenia, pri ktorom sú použité krokové variácie z tancov ako salsa, merengue, mambo, samby a mnohých ďalších. Pravidelný tréning vám pomôže nielen spáliť tuky, ale aj spevniť problematické partie.

Zumba je vhodná pre všetky vekové kategórie. Málokoho nechá latinskoamerická hudba bez dobrej nálady a chuti tancovať a uvoľniť sa.

Viac informácií o tréningoch a samotnej zumbe môžete získať u milého inštruktora Jurka alebo šikovnej inštruktorky Daniely.


Ohodnoťte:
14%

Hodnotené 91 krát.

Komentáre ku článku:


nový Pridaj nový komentár

klaudia

2010-07-07 11:15:36

mozem sa spytat, co je to zumba? je to novy tanec v XXI. storoci?

wesna

2010-07-22 15:41:16

Zumba je druh cvičenia, ale v podstate to ako tanec vyzerá, pretože sa cvičí na latino hudbu a využívajú sa prvky salsy, samby, bachaty, rumby a iných latino tancov. Je to veľmi účinná cesta ako sa zbaviť kíl navyše, a je to aj poriadna sranda:D Knihy o zumbe by ti mohli toho povedať viac.
Združenie euforionAdminwebdesign by CREAS